Strona głównaMapa stronyKontakt


Szukaj


Icon Link

Higiena jamy ustnej0 do 3 lat3 do 6 lat6 do 12 latNastolatekDorośliZęby/problemy z dziąsłami/przykry zapach z ust


Zdrowe zęby


Słownik


FAQ


Moje dziąsła krwawią. Jak mogę temu zaradzić?


Wstecz

Spacer over Text Main

Przyczyną zapalenia dziąseł jest płytka nazębna, którą tworzą bakterie i produkty ich metabolizmu podrażniające dziąsła. Charakterystycznymi objawami chronicznego zapalenia dziąseł są ich krwawienie, obrzęk i zaczerwienienie. Zapalenie dziąseł jest bardzo często występującym schorzeniem.
W zapaleniu przyzębia nie tylko dziąsło jest dotknięte stanem zapalnym, ale także cały aparat zawieszeniowy zęba. Jeżeli zapalenie przyzębia nie jest leczone przez stomatologa, to może ono doprowadzić do utraty zęba.

Kompleksowa higiena jamy ustnej może zapobiec zapaleniom dziąseł. Nawet jeżeli dziąsła były zaognione przez długi czas, mogą ponownie się zregenerować. Najbardziej skuteczną metodą jest regularne usuwanie płytki nazębnej przez szczotkowanie zębów dwa razy dziennie. Mechaniczne czyszczenie może być dodatkowo wspomagane przez aktywne składniki, które działają w miejscach przeznaczenia. Połączenie dwóch substancji czynnych: aminofluorku i fluorku cynawego, zawarte w paście do zębów i płynie do płukania jamy ustnej meridol hamują aktywność bakterii i zmniejszają ich ilość jeszcze przed powstaniem płytki oraz w jej pozostałościach, a tym samym sprzyjają naturalnej regeneracji podrażnionych dziąseł


Zapalenie dziąseł: zaczerwienione i krwawiące dziąsła

Wspomaga regeneracje podrażnionych dziąsełWersja do drukuPoleć stronęPříbuzné produkty

Icon Link EPS

Pasta do zębów meridol
Icon Link EPS

Płyn do płukania jamy ustnej meridol