Strona głównaMapa stronyKontakt


Szukaj


Icon Link

Badania


Substancja czynna


WskazaniaPróchnicaNadwrażliwość zębówZapalenie dziąsełHalitozaErozjaProdukty


Kontakt dla Profesjonalistów


Kalendarz Kongresów


Profilaktyka i leczenie zapalenia dziąseł


Wstecz

Spacer over Text Main

Istnieje wiele możliwych przyczyn zapalenia dziąseł: płytka nazębna, wirusy, czy nawet czynniki hormonalne. Najczęściej zapalenie dziąseł jest jednak wywołane przez bakterie płytki nazębnej. W dalszej części jest omówione tylko zapalenie dziąseł wywołane tą właśnie przyczyną.


Spacer over Text Main

Najskuteczniejszym sposobem profilaktyki zapalenia dziąseł jest dokładne, codzienne usuwanie płytki nazębnej. Zapalenie dziąseł jest odwracalne nie tylko we wczesnych stadiach, ale także w fazie chronicznej. Eliminacja płytki nazębnej jest podstawową strategią terapeutyczną. Płytkę można usuwać na drodze profesjonalnego oczyszczania zębów przez stomatologa oraz dokładnego mechanicznego usuwania w domu (szczotkowanie zębów kilka razy dziennie, stosowanie właściwej techniki szczotkowania, nitki dentystycznej i / lub szczoteczki do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych).

Zwykle samo mechaniczne usuwanie płytki w domu przez szczotkowanie nie wystarcza. Należy zastosować dodatkowo preparaty do chemicznej kontroli płytki, które zatrzymują aktywność bakterii jeszcze przed powstaniem płytki oraz w jej pozostałościach. Chemiczna kontrola płytki nazębnej obejmuje stosowanie past do zębów i / lub płynów do płukania jamy ustnej, które zawierają składniki antybakteryjne, uzupełniając mechaniczne szczotkowanie. Codzienna higiena jamy ustnej powinna być uzupełniona chemiczną kontrolą płytki za pomocą substancji antybakteryjnych.

Chemiczna kontrola płytki powinna polegać na wybiórczym działaniu na patogenne szczepy bakterii przy zachowaniu prawidłowej flory bakteryjnej jamy ustnej. Nie powinna także wiązać się z występowaniem żadnych działań niepożądanych, a jej pozytywne efekty powinny być długotrwałe.


Spacer over Text Main
Pasta do zębów meridol zawiera połączenie dwóch substancji czynnych: aminofluorku i fluorku cynawego, które posiada wyjątkowe właściwości hamowania powstawania i rozwoju płytki nazębnej oraz zapalenia dziąseł. Właściwości te zostały potwierdzone w licznych badaniach naukowych. Stosowanie pasty do zębów meridol pomaga w utrzymaniu zdrowych dziąseł oraz odzyskaniu zdrowego stanu dziąseł po zapaleniu.

Spacer over Text Main
Płyn do płukania jamy ustnej meridol jest gotowym do stosowania płynem zawierającym połączenie aminofluorku i fluorku cynawego.
Przeciwzapalne i redukujące płytkę nazębną działanie płynu zostało potwierdzone w badaniach klinicznych.

Icon Link EPS

meridol – balsam na Twoje dziąsła

Wersja do drukuPoleć stronęPříbuzné produkty

Icon Link EPS

Pasta do zębów meridol
Icon Link EPS

Płyn do płukania jamy ustnej meridol